6 najgorszych pułapek, w jakie można wpaść w miłości/ randkowaniu

Jak działają związki i jak odnieść sukces w życiowym partnerstwie? Jak uczynić drugą osobę szczęśliwą, bez utraty swojego własnego szczęścia, a wręcz z jego pomnożeniem?
Te zagadnienia zawsze były dla mnie fascynującą tajemnicą. Jedno jest pewne; czasy się zmieniły i to, co kiedyś działało, już nie działa. Największą zmianą w ciągu ostatnich 30 lat wpływającą na relacje, jaką widzę, jest to, że rozwinęliśmy potrzebę bycia „szczęśliwym”. Znaczy się, każdy chce być szczęśliwy, ale moim zdaniem wcześniej ludzie musieli bardziej skupić się na przetrwaniu, a zatem ich szczęście schodziło na dalszy plan. Dziś każdy z nas ma możliwość decydowania o swoim szczęściu- a w związkach to podwójnie ważne.

To dramatyczna zmiana w stosunku do naszych rodziców i dziadków, którzy byli całkiem zadowoleni z przetrwania i osiągnięcia pewnego stopnia komfortu i bezpieczeństwa. Potrzeba szczęścia brzmi bardzo prosto i niewinnie, ale jest to główna przyczyna nieudanych związków w dzisiejszych czasach, wysokiego wskaźnika rozwodów, rodzin samotnie wychowujących rodziców, problemów ze zdrowiem psychicznym i fizycznym, przestępczości nieletnich, opieki społecznej i tak dalej.
Chociaż staramy się być szczęśliwi w związkach, wydaje się, że nie wiemy jak. W rezultacie widziałem, jak wiele osób dokonuje wyborów dotyczących związku i wpada w pułapki, które uniemożliwiają im uzyskanie tego, czego chcą w życiu, co skutkuje nieszczęściem i rozpadem związku. Pułapka to w zasadzie nierozwiązywalny problem, który prowadzi do nieszczęścia w związku. Wyjście z pułapki często oznacza opuszczenie związku.
Kiedy jesteś singlem, możesz zrobić o wiele więcej, niż zdajesz sobie sprawę, aby uniknąć tych pułapek i przygotować się na udany i trwały związek, jak zobaczysz w tym artykule.

1. Pułapka marketing-owa

Wierząc, że musisz stać się bardziej atrakcyjny, aby przyciągnąć partnera i „sprzedać się” atrakcyjnym opakowaniem i prezentacją. Wysokie ryzyko rozczarowania i porażki w związku, gdy ludzie odkrywają, że podekscytowanie i obietnica „skwierczenia” kolidują z rzeczywistością „steku”.
Rozwiązanie: Autentyczność. Przyciągniesz zgodnych ludzi, gdy pokażesz im, kim naprawdę jesteś. Ryzykując mieszanie metafor „Ptaki ze stada piór razem”, więc nie staraj się wyglądać jak nagradzany kurczak, gdy jesteś własną rasą kaczek!

2. Pułapka niedoboru

Wierząc, że liczba potencjalnych partnerów jest ograniczona, więc musisz wziąć to, co możesz dostać lub być sam. Powoduje niepowodzenie relacji, gdy godzisz się na mniej i narażasz swoje wymagania. Samospełniająca się przepowiednia, gdy dostajesz mniej, ponieważ mniej oczekujesz.
Rozwiązanie: Określ swój pierwszy wybór tego, czego naprawdę chcesz i wytrwaj. Zaufaj, że jeśli się przyłożysz, dostaniesz to, czego naprawdę chcesz w swoim życiu. Musisz być w stanie powiedzieć „nie” temu, czego NIE chcesz, aby móc powiedzieć „tak” temu, czego chcesz. Masz możliwość wyboru, kto, co, gdzie, kiedy i jak, i możesz uzyskać to, czego naprawdę chcesz, jeśli dokonasz skutecznych wyborów zgodnych z Twoją wizją i wymaganiami.

3. Pułapka kompatybilności

Zakładając, że jeśli dobrze się ze sobą bawicie i dobrze się dogadujecie, będziecie do siebie pasować i zaangażowany związek zadziała. Skutkuje niepowodzeniem związku po odkryciu ogromnej różnicy między nastawionym na zabawę, rekreacyjnym związkiem „randkowym” a poważnym, długotrwałym, zaangażowanym związkiem. Będąc tak odmiennym, proces i kryteria wyboru związku rekreacyjnego muszą być bardzo różne od wyboru Partnera Życiowego.
Rozwiązanie: Kiedy będziesz gotowy na Życiowe Partnerstwo, zdefiniuj swoje wymagania i użyj ich do wyszukiwania, sortowania i sprawdzania potencjalnych partnerów. Nie próbuj przekształcać związku rekreacyjnego w związek zaangażowany, chyba że spełnione są 100% Twoich wymagań.

4. Bajkowa pułapka

Bierne oczekiwanie, że twój idealny partner w magiczny sposób pojawi się i będzie żył długo i szczęśliwie bez wysiłku z twojej strony. Wierząc, że znalezienie bratniej duszy po prostu się „zdarzy”. Powoduje rozczarowanie, gdy żaby, które wskoczą w twoje życie, nie zostaną książętami.
Rozwiązanie: Weź osobistą odpowiedzialność za wybory i wyniki swoich relacji. Miej skuteczne strategie poszukiwania, sortowania i sprawdzania. Inicjuj kontakt i bądź „Wybieraczem”, a nie tylko reaguj na ludzi, którzy Cię wybierają.

5. Pułapka randkowa

Stanie się „natychmiastową parą”, tak jakby każda osoba, z którą się umawiasz, miała przedłużoną jazdę próbną. Wierząc, że jeśli rozwiniesz ekskluzywny związek z kimś, z kim się spotykasz, w końcu dojdzie do udanego, zaangażowanego związku. Inne określenia to „monogamia seryjna” i „mini-małżeństwo”.h to kosztowne wykorzystanie czasu i energii emocjonalnej. Bezwładność w tej pułapce to presja, aby związek zadziałał, próba rozwiązania nierozwiązywalnych problemów i wpasowanie okrągłego kołka w kwadratowy otwór, ponieważ zerwanie i ponowne bycie singlem jest niepożądanym skutkiem.
Rozwiązanie: Umawiaj się z różnymi ludźmi i baw się dobrze, nie będąc ekskluzywnym. Kiedy jesteś gotowy na zaangażowanie, zdefiniuj swoje wymagania i użyj ich jako narzędzi do wyszukiwania, sortowania i sprawdzania potencjalnych partnerów. Dokonaj ostrożnego wyboru związku i świadomie wykorzystaj okres „wstępnego zobowiązania”, aby ustalić, czy jest to odpowiedni związek dla Ciebie.

6. Pułapka przyciągania

Dokonywanie wyborów dotyczących związku w oparciu o uczucie przyciągania. Interpretowanie silnego przyciągania do kogoś jako znaku, że związek jest dobrym wyborem i „ma być”. Takie podejście skutkuje niepowodzeniem relacji, gdy pojawiają się nierozwiązywalne problemy, ponieważ zignorowałeś czerwone flagi, gdy jesteś zauroczony. Nieświadome wybory zwykle skutkują powtarzaniem bezproduktywnych wzorców z przeszłości.
Rozwiązanie: Zrównoważ swoje atrakcje, definiując swoje wymagania i używaj ich do wyszukiwania, sortowania i sprawdzania potencjalnych partnerów. „Starannie wybieraj partnera swojego życia. Z tej jednej decyzji będzie pochodziło dziewięćdziesiąt procent twojego szczęścia lub nieszczęścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *