Biustonosze do karmienia

Już podczas ciąży znacznie zmienia wygląd piersi i szybko staje się oczywiste, że dotychczasowy biustonosze stał się zbyt mały i nieodpowiedni. Potrzebny jest w większym rozmiarze i bardziej miękki. Po urodzeniu dziecka biust stają się pełne mleka i robią się jeszcze bardziej obfite.  służą do podawania dziecku pokarmu, więc warto kupić taki biustonosz, który będzie tę czynność odpowiednio upraszczał. A jeśli przy okazji będzie bardzo ładny i wielobarwny – to świetnie – z pewnością doceni to każda kobieta.

Oczywiście także w czasie ciąży i laktacji nie warto iść na kompromisy, tylko trzeba korzystać ze staników wysokiej jakości jeśli chodzi o użyte tkaniny i posiadające odpowiednią budowę. Karmiące mamy dobrze wiedzą, że ich dziecko może zgłodnieć w z minuty na minutę. Właściwy stanik podczas karmienia piersią zdecydowanie ułatwia mamie życie i przyczynia się do tego, że na jej twarzy jeszcze częściej gości uśmiech. Coraz większy wybór tego typu staników sprawia, że kobietom prościej jest wybrać coś dla siebie.

Biustonosze do karmienia posiadają inną konstrukcję – od spodu znajduje się ramka obejmująca pierś, a poniżej linii ramiączka znajduje się jest zapięcie typu clic-clac, dzięki któremu można odpiąć wierzchnią część biustonosza i odsłonić pierś w sposób błyskawiczny i prosty – także jedną ręką. Zalety tego rozwiązania kobiety doceniają wtedy, gdy mają na drugim ręku maleństwo głośno domagającą się jedzenia.

Producenci bielizny myślący o komforcie kobiety karmiącej piersią wyposażają biustonosze w takie ramiączka, które nie spadają w czasie karmienia. Bardzo często biustonosze dla mam karmiących posiadają druty, dzięki czemu piersi, które stały się ciężkie od mleka są ciągle świetnie podtrzymywane i prezentują się zaskakująco.

Najlepsze biustonosze do karmienia zalecane dla świeżo upieczonych mam są przemyślane także pod kątem użycia odpowiednich dzianin. To naturalne, że w okresie karmienia piersi są bardzo wrażliwe. Dlatego wykorzystane do szycia tkaniny muszą być nadzwyczaj delikatne, choć oczywiście również trwałe, jako że stanik dla mamy karmiącej jest wyjątkowo intensywnie użytkowany. Dlatego, jeśli używana jest koronka, to w połączeniu z naturalną tkaniną, a miseczki wyszywane są bawełną, tak aby pierś w żaden sposób nie była obtarta. Świeżo upieczone mamy chętnie sięgają także po staniki wykonane z mikrofibry, która doskonale sprawdza się jako tkanina dla wrażliwszych niż zazwyczaj piersi, przy czym  wierzch biustonosza może być dowolnie zdobiony, na przykład ażurową koronką.

Jeśli chodzi o dobór odpowiedniego stanika na czas laktacji, to także walor estetyki jest dla świeżo upieczonej mamy bardzo ważny. Oczywiście młoda mama znakomicie wie, jak ważna jest jej funkcja jako matki, a macierzyństwo jest często spełnieniem jej marzeń, ale wciąż chce być atrakcyjną kokietką i zmysłową partnerką dla swojego męża.

Odpowiedni biustonosz na czas karmienia jest niesłychanie istotny. Jeszcze bardziej upraszcza szybkie i komfortowe podanie piersi głodnemu dziecku i jest komfortowy, a dodatkowo zaspokaja potrzeby estetyczne młodej mamy, która przecież w cały czas jest kobietą kochającą podkreślać swoje wdzięki.