Cypr – tu można też zjeść smacznie

Oferty jedzenia również dorównują klimatowi wyspy. Licznie koktajle, dania obiadowe, czy przekąski sprawiają, ze już od samego przebierania w menu czujemy się lekko zdezorientowani ilością i różnorodnością ofert. Kluby takie jak Castle Club czy Babylon to główne miejsca, w których bawią się przybyli na wyspę goście.

Porywające rytmy muzyki pozwalają zapomnieć o zmęczeniu, dając siły na cala noc zabawy. Agia Napa to miasto typowo turystyczne – to właśnie duże hotele, strzeżone plaże, bary, tawerny są wizytówką tej miejscowości.

Stolica Cypru – Nikozja jest spokojniejsza, lecz bogata w romantyczne restauracje i butiki. W okolicach głównej ulicy Makariou znajduje się szereg butików, gdzie znaleźć można designerskie ubrania i najnowsze kolekcje sławnych projektantów. Dla turystów chcących odpocząć można polecić Limassol.

Miasto usytuowane w południowej części wyspy charakteryzuje się wieloma winnicami, sadami, licznymi klasztorami i kościołami, których część została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Cypr to idealne miejsce dla lubiących sport.

Najbardziej rozwinięta jest tutaj turystyka rowerowa, przejażdżki konne, a nawet zajęcia wspinaczkowe. Jeśli chodzi o dojazd to lot z Warszawy do Larnaki kosztuje około 1250 zł. Hotele chwalą się cenami od 120 do 140 euro za pokój dwuosobowy (Agia Napa), od 67 euro w Nikozji i około 160 euro w Limassol.