Czym jest peeling enzymatyczny i jak działa?

Z wiekiem tempo naszej odnowy komórkowej, niestety spada. Delikatne złuszczanie skóry odwraca ten proces, zapewniając promienny, świeży i młodszy wygląd. Zaletą peelingu, w tym peelingu enzymatycznego jest błyskawiczna poprawa kondycji cery, dzięki czemu staje się ona jedwabista i o wiele gładsza. Przywrócenie promiennego blasku to finalny etap ciężkiej pracy wspierający odnowę komórkową, zwiększającą produkcję kolagenu i zachodzącą pod powierzchnią naszej skóry. To ciągły proces.

Peeling enzymatyczny lub piling enzymatyczny jak kto woli – Rozpuszcza martwe komórki naskórka i zawiera naturalnie złuszczające enzymy, czyli substancje pochodzące z roślin. Enzymy z owoców są mniej drażniące i łatwiej przewidzieć jak skóra na nie zareaguje. Ma konsystencję gęstego mleczka bądź kremu. W delikatny sposób usuwa zanieczyszczenia i zrogowaciały naskórek. Peeling enzymatyczny po nałożeniu nie wymaga wcierania produktu, dzięki czemu skóra nie będzie podrażniona i zaczerwieniona. Aplikujemy go na twarz, szyję oraz dekolt jak normalny kem, po czym czekamy parę minut, żeby enzymy miały czas na uaktywnienie, następnie spłukujemy letnią wodą. Po zmyciu peelingu skóra jest rozświetlona i sprężysta. Polecany jest przede wszystkim osobom ze skórą wrażliwą, suchą, naczyniową, a nawet trądzikową. Na rynku dostępne są także do cery tłustej i mieszanej.

W gabinetach kosmetycznych przeprowadzane są profesjonalne peelingi, są znacznie silniejsze, niż te drogeryjne. Po zabiegu efekt utrzymuje się znacznie dłużej i efekty widać już po pierwszej wizycie. Peelingi używane zbyt często mogą doprowadzić do przesuszenia a w następstwie do popękania wrażliwej i delikatnej skóry. Bardzo istotne jest, by po złuszczeniu naskórka nie wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne, może to ją podrażnić.