Dekorowanie domu na Boże Narodzenie

Przedświąteczne ozdabianie domu to już nie tylko ubieranie choinki. Coraz chętniej korzystamy z różnych ciekawych pomysłów, żeby oryginalnie udekorować dom czy mieszkanie i stworzyć wyjątkową atmosferę. Dbamy o to, żeby wszystkie ozdoby się uzupełniały i tworzyły naprawdę ładną całość.

Na pewno warto przygotować przynajmniej część ozdób samodzielnie.  Nie dość, że daje to dużo satysfakcji, to może być bardzo dobrym sposobem na rodzinne spędzanie czasu. Chodzi tutaj o ręcznie robione ozdoby choinkowe, ale też o stroiki, wieńce oraz różne drobne elementy, które można umieszczać w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Można na przykład upiec ciasteczka w świątecznych kształtach, a następnie pomalować je barwnikami spożywczymi. Trzeba tylko pamiętać o zrobieniu dziurki na nitkę przed upieczeniem.

Takie smakowite ozdoby można powiesić na choince, ale także u sufitu, na lampie czy gdziekolwiek tylko ma się ochotę. Podobnie jest zresztą z szyszkami i orzechami, które najlepiej jest pomalować na złoto. Kolejny pomysł to suszone plasterki cytrusów. Wyglądają naprawdę efektownie. Mogą więc stanowić samodzielną ozdobę lub zostać użyte do zrobienia stroiku.

Żeby ozdobić świątecznie mieszkanie można wybierać z różnych rodzajów stroików bożonarodzeniowych. Wszystko zależy od tego jaki mamy pomysł na wystrój oraz z jakim wnętrzem mamy do czynienia. Tradycyjne stroiki zrobione z gałązek jodły czy świerku oraz kilku dodatków zawsze ładnie się prezentują. Można wybrać też coś bardziej oryginalnego czyli na przykład stroik ze wspomnianych już suszonych cytrusów, z szyszek czy też z gałązek żarnowca i bombek.

Jeśli stroik będzie stał na stole, warto dodać do niego świeczkę. W ogóle świece pomagają stworzyć przytulny klimat. Na pewno na święta odpowiednie będą te w kolorach czerwieni, zieleni i złota. Kiedy już całe wnętrze naszego mieszania czy domu zostanie odpowiednio udekorowane można też pomyśleć o jakichś ozdobach na zewnątrz. Nie chodzi tutaj o całe mnóstwo lampek czy renifery ze styropianu. Można natomiast powiesić na drzwiach wieniec bożonarodzeniowy.