Dzieci z zaburzeniami odżywiania

Zaburzenia odżywiania u dzieci są bardzo poważnym problemem, propagowanym i w pewien dość szeroki sposób popularyzowanym przez media, prasę i internet. Anoreksja, bulimia, olbrzymia nadwaga. Wszystkie te choroby związane są z niewłaściwym odżywianiem, pewnym dążeniem do wyznaczonego kanonu piękna, czy sposobem na walczenie z bezradnością, brakiem zrozumienia, czy akceptacji. Media głośno propagują kanon kobiety bardzo chude, modelkami zostają panie które na pierwszy rzut oka nie przypominają standardowo wymiarowej kobiety.

Z okładek gazet patrzą na nas idealnie retuszowane panie, które wiele osób pragnie naśladować, podążać za ideałem który w realnym świecie nie istnieje. Kiedy nasze dziecko zaczyna obsesyjnie liczyć kalorie, ma napady jedzenia, a mimo wszystko diametralnie chudnie, lub gdy widzimy że dziecko opycha się słodyczami, nie zastanawiając się nad ilością pochłanianego pożywienia. Warto zastanowić się czy problemem nie są poważne i śmiertelne zaburzenia odżywiania.

Pomoc psychologiczna i wsparcie rodziny w walce z tymi chorobami to konieczność, szybkość rekcji i uchwycenie momentu pojawiającego się problemu to klucz do szybkiego i skutecznego leczenia.