Jakie narzędzia stosować do wyszukania kredytu gotówkowego?

Wiadomo jest, że nie ma kredytu idealnego, który spełniłby wszystkie nasze oczekiwania. Pomimo licznych reklam i ofert promocyjnych ostateczne warunki zależą od indywidualnej decyzji kredytowej. Bank podejmuje decyzję na podstawie takich informacji jak kwota zobowiązania, wnioskowany okres finansowania czy zdolność i wiarygodność kredytowa potencjalnego wnioskodawcy.

Jakie narzędzia są przydatne przy wyszukiwaniu oferty kredytu gotówkowego?

Wykorzystanie narzędzia, jakim jest porównywarka kredytowa bardzo ułatwia wyszukanie najtańszej oferty kredytu gotówkowego. W porównywarce wystarczy zaznaczyć kwotę, jaką chcemy otrzymać oraz wybrać, jaki okres spłaty jest najbardziej dogodny. Następnie wystarczy kliknąć przycisk znajdź “kredyt gotówkowy”, po czym pojawią się propozycje banków dostosowane do naszych potrzeb. Porównywarki kredytów zawierają dane o aktualnie dostępnych kredytach online na rynku, dlatego też mogą wyliczyć wysokość rat i wskazać najtańszą ofertę. W porównywarce często znajdują się też szczegóły oferty jak całkowita kwota do spłaty, koszt ubezpieczeń czy koszt odsetek. Porównywarka umożliwia zapoznanie się ze szczegółami każdego wyświetlonego produktu, co pozwala poznać jego wady i zalety.

Czym jest kalkulator kredytowy?

Kalkulator kredytowy dostępny online jest przelicznikiem pozwalającym wskazać szacunkowe obliczenia dotyczące wysokości rat kredytu. Jednak dane prezentowane przez to narzędzie mają charakter poglądowy i szacunkowy, a informacje dotyczące konkretnego kredytu należy uzyskać w placówce konkretnego banku. Na zdolność kredytową wnioskodawcy mają także wpływ czynniki, które nie są ujęte w kalkulatorze jak np. historia BIK czy zdolność kredytowa. Kalkulator kredytowy jest pomocnym narzędziem, który przedstawia symulację kredytu bankowego oraz orientacyjną wysokość rat.

Co ma wpływ na kredyty gotówkowe?

Warunki kredytowe zmieniają się regularnie i dlatego też osoby zainteresowane ich uzyskaniem powinny sprawdzać oferowane warunki na bieżąco. Zmiany warunków ofert związane są przede wszystkim z aktualną sytuacją gospodarczą, wysokością średniej pensji oraz innymi czynnikami. Warunki otrzymania kredytu różnią się pomiędzy bankami, ale można wyróżnić kilka cech wspólnych. Banki mają wymagania względem wnioskodawcy. Dotyczy to przede wszystkim jego zdolności kredytowej. Wpływ na nią ma głównie wysokość osiąganych dochodów i dotychczasowa historia kredytowa. Jednakże ważne są również takie czynniki jak wiek kredytobiorcy czy forma zatrudnienia. Złożenie wniosku o kredyt wymaga spełnienia przez kredytobiorcę kilku warunków jak:

  • posiadanie aktualnego dowodu osobistego,
  • podanie aktualnego numeru telefonu komórkowego i adresu e-mail,
  • potwierdzenie uzyskiwanych dochodów.

Kredyt gotówkowy jest zwykle przyznawany osobom, które nie są nadmiernie zadłużone oraz nie mają problemów z regularną spłatą zobowiązań. Wiarygodność wnioskodawcy banki sprawdzają w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz w Biurze Informacji Gospodarczej (BIG). |Utrudnieniem są zarówno negatywne wpisy jak i brak jakichkolwiek wpisów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *