Jakie podnośniki stosuje się w kolejnictwie?

Lewary kolejowe pomagają podnosić ciężkie ładunki. Ich imponujący udźwig wynosi nawet do 20 ton. Wykorzystują zasadę dźwigni, dlatego nie wymagają użycia dużej siły. Podnośniki kolejowe umożliwiają podnoszenie i przesuwanie przedmiotów w trakcie prac montażowych, remontowych i naprawczych. W dzisiejszym artykule prezentujemy podnośniki stosowane w kolejnictwie i w innych branżach, w których zachodzi potrzeba uniesienia ciężkich maszyn i pojazdów.

Podnośniki kolejowe – uniwersalny sprzęt o dużym udźwigu

Podnośniki korbowe charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Nie są także ciężkie – zwykle ważą około kilkudziesięciu kg. Podnośniki kolejowe korbowe mają prosty i niezawodny mechanizm, który do pracy nie wymaga dodatkowego źródła zasilania. Dlatego mogą być stosowane w trakcie remontów i prac naprawczych przeprowadzanych w terenie. Mogą podnieść maszynę lub ładunek o masie od kilku do 20 ton, co odróżnia je od innych podobnych lewarów. Tego rodzaju urządzenia mają naprawdę dużą moc i są niezastąpione zawsze wtedy, gdy trzeba podnieść ciężki sprzęt o kilkadziesiąt cm. Dystrybutor sprzętu dźwignicowego Tor Industries ma w swojej ofercie duży wybór podnośników korbowych stosowanych w kolejnictwie.

Jak działają podnośniki korbowe?

Standardowy lewar kolejowy ma prostą i niezawodną zasadę działania. Urządzenia te unoszą ładunek na wytrzymałej obudowie nośnej z przekładnią zębatą, która jest poruszana przy pomocy korby ręcznej. Wyposażone są w mechanizmy gwarantujące bezpieczną pracę. Możliwe jest też precyzyjne ustawienie pozycji lewaru. Wiele urządzeń tego typu pozwala na unoszenie ładunków i maszyn na górnej stopie i dolnej półce. Nie uszkadzają powierzchni podnoszonych przedmiotów i same także są odporne na siły, które działają na nie podczas unoszenia i opuszczania ładunku. Dźwignice wykorzystywane w kolejnictwie mają specjalny hamulec, który pozwala na zatrzymanie ruchu unoszenia lub opuszczania w dowolnym momencie. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie pożądanego zakresu ruchu. Solidne podnośniki kolejowe umożliwiają bezpieczne i proste podnoszenie ciężkich maszyn i kontenerów. Charakteryzują się prostą budową i łatwą obsługą. Dzięki nim pracownicy kolei mogą sprawnie przeprowadzać prace wymagające uniesienia i stabilnego podparcia części taboru kolejowego.

Kategoria: instalacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *