Kup nasiona i ciesz się pięknym ogrodem

Topniejący śnieg, zieleniąca się trawa i pierwsze bazie to symbole, że zima już odchodzi na dobre, a zatem można pomyśleć o naszym ogrodzie. Jednak dobrze było by sprawdzić, od których roślin dobrze jest zacząć uprawianie ogródka warzywnego.

Ogród z sadzonek

Z powodzeniem można sobie wyhodować sadzonki np. pomidorów w domu w trakcie zimy. Wystarczy, że wysiejemy nasionka do dobrej jakości ziemi w kubeczkach np. po śmietanie i będziemy od czasu do czasu podlewać i trzymać w ciepłym miejscu. Po paru tygodniach zobaczymy już wyrastające roślinki, które w końcu wyrosną na sadzonki, takie same, jak te które można kupić na rynkach i giełdach do sadzenia w czerwcu – lipcu na gruncie.

Także warto kupić nasiona warzyw jak ogórek czy posadzić cebulki w pudełka i hodować w domu, ponieważ takie flance szybciej przyjmą się w prawdziwym ogrodzie.

Kiedy wysiewać nasiona na grunt?

Wysiewanie warzyw na gruncie można podzielić na etapy. Jednak zanim zabierzemy się do wysiewu musimy sprawdzić prognozy pogody, ponieważ musi być ona stabilna, bez większych przymrozków w nocy. Najwcześniej sieje się w marcu rośliny takie jak: cebula, por, sałata masłowa czy seler. Najpóźniej wysiewamy w lipcu: koler ogrodowy, marchewkę, paprykę, pomidory czy cukinię.