Na co zwrócić uwagę wybierając salę konferencyjną?

Organizacja szkoleń i eventów firmowych wymaga wynajęcia profesjonalnej sali konferencyjnej, w której odbędzie się biznesowe wydarzenie. Jej wybór wiąże się z kilkoma kryteriami. Profesjonalna sala konferencyjna musi być dobrze wyposażona (podstawą jest rzutnik, ekran, nagłośnienie). Ponadto warto zwrócić uwagę na jej wygląd, umiejscowienie w budynku. Jeśli daną salę konferencyjną można określić jako jasną i przestronną, to dobry znak.

Czym cechuje się dobra sala konferencyjna? Jakie są kryteria wyboru sali konferencyjnej?

Sala konferencyjna powinna być wybrana zgodnie z charakterem danego biznesowego eventu, z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań uczestników spotkania. Jeśli w szkoleniu będzie uczestniczyć mało osób, lepiej wynająć kameralną przestrzeń z umeblowaniem modułowym. Sytuacja prezentuje się inaczej, gdy wewnątrz sali konferencyjnej ma się odbyć pokaz lub wystąpienie dla szerszej grupy – wtedy szukamy auli z dobrym nagłośnieniem i wygodnymi krzesłami.

Kolejne kryterium, na jakie należy zwrócić uwagę, to metraż, oświetlenie sali, jakość wyposażenia. Wskazana jest obecność – przykładowo – rzutników multimedialnych. Uczestnicy szkolenia oczekują, że wewnątrz auli będzie sprawny dostęp do Wi-Fi. O obiekcie, w którym znajduje się sala konferencyjna, dobrze świadczą takie czynniki jak windy, duży parking, podjazdy dla osób z niepełnosprawnościami.

W każdym obiekcie z salą konferencyjną powinna znajdować się szatnia dla przybywających uczestników szkolenia, gdzie mogą zostawić okrycia wierzchnie oraz ewentualny bagaż. Wynajem sal konferencyjnych i szkoleniowych to jedna z usług – tu niektórzy się mogą zdziwić – Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Organizowane są tu także festiwale, targi, eventy firmowe.

Czy lokalizacja sali konferencyjnej ma znaczenie?

Lokalizacja sali konferencyjnej ma jedynie względne znaczenie. Wiele zależy od tego, jakimi środkami komunikacji poruszają się uczestnicy szkolenia. Jeśli podróżują samochodami, łatwo dostaną się do obiektu położonego na obrzeżach miasta. Jeżeli nie dysponują autem – nic straconego. Dobrym znakiem jest dogodna komunikacja miejska, prowadząca prosto do obiektu. Jeśli szkolenie trwa więcej niż jeden dzień, wskazana jest możliwość bezpłatnego noclegu w pobliskim hotelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *