Nie można żyć bez tłuszczu

Większość ludzi chce wyeliminować tłuszcze z ich codziennego menu w ramach diety. Obecnie można kupić mleko o niskiej zawartości tłuszczu, lody o niskiej zawartości tłuszczu, i setki innych produktów takich lub bez tłuszczu. Prawda jest taka, że można obniżyć poziom cholesterolu, uzyskać szczupłą sylwetkę i zapobiegać cukrzycy przez jedzenie dobrego tłuszczu takiego jak oliwa z oliwek i awokad . Tłuszczu zwiększa wchłanianie witamin i minerałów do organizmu. Tłuszcz- jeśli jest go za dużo to dieta jest szkodliwa dla zdrowia.

Dieta bez tłuszczu- organizm nie może trawić jedzenia. Korzyści z jedzenia zdrowych tłuszczów są więc liczne. Wysokiej zawartości tłuszcze niskiej zawartości węglowodanów mogą pomóc schudnąć szybko i utrzymać zdrowie. Dobrym przykładem diety wysokotłuszczowej jest dieta ketogeniczna , która jest używana przez wielu sportowców i kulturystów, którzy chcą być zdrowymi przy zachowaniu ich masy mięśniowej. Ten rodzaj diety zmusza organizm do spalania tłuszczu na dobę przez utrzymywanie produktów niskotłuszczowych węglowodanów i daje ci przy okazji podstawowe źródło energii. Dieta , która jest bogata w zdrowe tłuszcze może pomóc pozbyć się bólu stawów i zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi. Kiedy zwiększy się ilość tłuszczu i białka i zmniejszy ilość węglowodanów w diecie organizm jest w trybie spalania tłuszczu.

Badania wykazały, że ten rodzaj diety eliminuje objawy alergii, reguluje poziom glukozy i pomaga pacjentom z chorobą Alzheimera odzyskać pamięć. Dieta bogata w dobre tłuszcze może pomóc uniknąć nowotworów i poprawić leczenie padaczki .