Opalenizna bez słońca – samoopalacz

Marzysz o pięknej opaleniźnie bez wystawiania skóry na szkodliwe promienie słoneczne, to możesz użyć łatwo dostępnego na naszym rynku samoopalacza. Samoopalacz niestety może pozostawiać na naszej skórze smugi, plamy, żółty kolor, dlatego tak ważne jest, by odpowiednio przygotować skórę i nakładać produkt zgodnie z zaleceniami producenta. Przede wszystkim musisz wybrać samoopalacz odpowiedni do Twojej karnacji i rodzaju skóry. Jeśli posiadasz jasną karnację wybierz jasny kolor, a gdy Twoja skóra ma kolor oliwkowy, zastosuj ciemny samoopalacz. Jeśli samoopalacz będzie jednak za jasny, zawsze możesz drugi raz nałożyć produkt, by pogłębić kolor. Na półkach sklepowych znajdziemy samoopalacze w piance, kremie w sprayu, oraz samoopalacze w żelu. Samoopalacze mogą barwić skórę błyskawicznie i są to przeważnie samoopalacze w sprayu. Znajdziemy również takie, które stopniowo barwią naszą skórę, oraz takie które można nałożyć rano i zmyć wieczorem.

Przed użyciem Samoopalacza

Na dzień przed użyciem samoopalacza zrób dokładny peeling całego ciała by usunąć martwy naskórek, wtedy preparat równomiernie się wchłonie. Kolana i łokcie mogą się mocniej przyciemnić, dlatego tak istotne jest, by w tych miejscach wykonać mocniejszy peeling. Po wykonaniu peelingu, należy intensywnie nawilżyć skórę balsamem, olejem kokosowym, masłem kakaowym. Jeśli masz włoski na nogach oczywiście należy je usunąć za pomocą maszynki, depilatora, lub za pomocą wosku. Skóra musi być idealnie gładka przed aplikacją produktu brązującego. Gdy już odpowiednio przygotowaliśmy nasze ciało załóż specjalne rękawice, lub rękawiczki lateksowe, by nie ufarbować rąk. Jeśli wolisz nakładać samoopalacz ręką to dokładnie wymyj ręce gorącą wodą i mydłem.

Aplikacja samoopalacza

Preparaty samoopalające nakładamy zawsze zaczynając od nóg, następnie przechodzimy kolistymi ruchami do tułowia, ramiona i na samym końcu ręce. Taka kolejność spowoduje naturalnie wyglądającą opaleniznę. Na rękawiczkę należy wycisnąć niewielką ilość produktu opalania i rozprowadzić po skórze kolistymi ruchami. Postępuj zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu.

Przed aplikacją samoopalacza na twarz i szyję należy dokładnie oczyścić skórę z pudru, tuszu do rzęs i całego makijażu za pomocą płynu micelarnego. Następnie należy wykonać peeling by usunąć martwy i zrogowaciały naskórek. Pamiętaj, że jeśli masz wrażliwą skórę użyj peelingu enzymatycznego, który rozpuści martwy naskórek nie podrażniając delikatnej i wrażliwej skóry. Taki peeling wykonujemy dzień przed zastosowaniem samoopalacza. Na twarz i szyje aplikuj samoopalacz ostrożnie, ponieważ skóra w tych miejscach będzie się bardzo łatwo przyciemniała. Przed nałożeniem samoopalacza załóż ochronne rękawiczki, wtedy nie ufarbujesz rąk. Aplikację zacznij od czoła, następnie kolistymi ruchami wsmarowuj samoopalacz w policzki, brodę i nos omijając okolice ust. Na brwi nałóż wazelinę by nie pofarbować włosków. Oczywiście nie zapominajmy, aby samoopalacza także użyć za uszami i na karku, to bardzo istotne szczególnie, gdy masz krótkie włosy.

Samoopalacz w sprayu

Jeśli używasz samoopalacza w sprayu, zawsze postępuj zgodnie ze wskazówkami odnośnie w jakiej odległości należy trzymać spray od ciała i jak długo należy spryskiwać jedno miejsce. Jeśli trzymasz zbyt blisko, lub za długo pryskasz w jednym miejscu możesz spowodować, że powstaną nieestetyczne plamy. Na łokcie i kolana użyj bardzo mało produktu, ponieważ w tych miejscach samoopalacz skóra jest ciemniejsza. Nie zapominaj o plecach i w tym przypadku musisz poprosić kogoś o pomoc.

Samoopalacz w piance

Samoopalacz w piance ma lekką i delikatną konsystencję, dzięki czemu bardzo łatwo się rozprowadza po skórze. Takie pianki szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej powłoki na skórze. Równomiernie brązują skórę nadając jej piękny kolor i blask.

Po aplikacji samoopalacza

Po nałożeniu preparatu brązującego na nasze ciało należy odczekać 15 minut, aż produkt się dokładnie wchłonie. W tym czasie staraj się niczego nie dotykać. Urbanie możesz założyć dopiero po godzinie, ponieważ wtedy masz pewność, że nie pofarbujesz ubrania. Wciągu 8 godzin staraj się unikać kontaktu z wodą. Najlepiej jak skorzystasz z prysznica dopiero na drugi dzień. Podczas kąpieli unikaj zbyt mocnego tarcia skóry i peelingów, ponieważ to może usunąć opaleniznę. Jeśli zauważysz, że w niektórych miejscach jest zbyt mało produktu, możesz bez problemu posmarować cienką warstwą ponownie to miejsce. Załóż rękawiczki, nałóż odrobinę kremu i kolistymi ruchami wetrzyj produkt, jeśli nałożysz za dużo nadmiar usuń mokrą chusteczką, bądź zwilżoną gąbka. Natomiast jeśli zauważysz, że w niektórych miejscach powstały ciemne plamy, użyj odpowiedniego do twojej skóry peelingu, lub myjki do mycia. Możesz również użyć do tego cytryny. Przekrój cytrynę na pół i wsmaruj w ciemniejsze miejsce, a następnie odczekaj 15 minut i zmyj ciepłą wodą.

Co zrobić, aby kolor utrzymał się na naszej skórze dłużej?

Jak już masz piękną brązową skórę, to pamiętaj o jej nawilżaniu, wtedy kolor pozostanie na Twojej skórze znacznie dłużej. Codziennie nakładaj ulubiony balsam, a przed wyjściem z domu zawsze nakładaj krem z filtrem, ponieważ skórę należy chronić przed szkodliwymi promieni słonecznymi.

Ceny samoopalaczy

Ceny samoopalaczy do twarzy zaczynają się od 40zł i nabędziemy go w każdym sklepie kosmetycznym, bądź w sklepach Internetowym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.