Porównywanie cen nieruchomości

Porównując ceny nieruchomości z różnych regionów naszego kraju, da się zauważyć ogromną różnicę. W łatwy sposób możemy dokonać porównania za pomocą internetu. Wpisując sobie w naszej wyszukiwarce hasło Mieszkania Warszawa sprzedaż, można stwierdzić że są drogie w porównaniu z Krakowem. Rzucając hasło mieszkania sprzedaż Bydgoszcz widać tą różnicę od razu.

Jeszcze inaczej ma się sprawa w mniejszych miastach, gdzie różnica jest jeszcze większa. Im mniejsze miasto, tym tańsze domy, czy mieszkania. Ogłoszenia nieruchomości są cennym źródłem naszej informacji odnośnie kupna czy sprzedaży. W nich zawarte są cenne informacje odnośnie ceny, możliwości uzyskania kredytu, gdyż to przeważnie agencje nieruchomości są autorem tych zamieszczeń. Wielu pośredników na swoich stronach umieszcza nawet kalkulatory kredytowe, z możliwością obliczenia swojej miesięcznej raty. Tym jednak nie warto się sugerować , gdyż to chwyt agencji. Tym bardziej, że rata zawsze ma oznaczenie orientacyjne. Taka orientacja może nas kosztować.

Wracając do tych naszych porównań należy wspomnieć , ze w mniejszych miasteczkach jest tańsze życie oraz mieszkania. Weźmy do przykładu takie ogłoszenia mieszkania sprzedaż Katowice. Widzimy, że mieszkanie dwupokojowe w Katowicach kosztuje o około 15 % mniej , niż w stolicy. I tak jest ze wszystkim, nawet z ubraniami czy produktami spożywczymi. Wpiszmy sobie w naszej wyszukiwarce hasło garaż Katowice. Zobaczymy kilka ofert handlowych z tego zakresu. Przekonamy się ,ze taki sam garaż w Krakowie jest zdecydowanie droższy. Życie w dużym mieście jest zdecydowanie droższe, niż w tych mniejszych. Domki jednorodzinne cieszą się ogromną popularnością na terenach nadmorskich. Weźmy pod uwagę osiedle Złote Łąki Kalisz. Znowu widzimy, że na tym nowo powstałym osiedlu domków, mieszkania są droższe niż w mniejszych miastach. Przykładem może być miasto Kielce, gdzie domki są tańsze.

Wpisując do wyszukiwarki przykładowe hasło: mieszkanie Kielce Obrońców Westerplatte, już widzimy znaczna różnicę. Decydując się na mieszkanie w bloku zwróćmy również uwagę na to, jakie posiadają wnętrza mieszkań. Szczególną uwagę należy zwrócić na wykończenie ścian.