Przygotowanie ogrodu

Przy uprawie warzyw z rozsady bardzo ważne jest podłoże. Podłoże musi być bogate w składniki pokarmowe. Podłoże przygotowuje się najczęściej z takich składników jak torf, obornik, piasek, glina oraz ziemia kompostowa.

Składniki te miesza się w odpowiednich proporcjach. Jako ziemię na rozsady można również użyć ziemi z kompostownika. Do takiej ziemi dodaje się zazwyczaj również żwir aby ja rozluźnić. Aby pozbyć się wszystkich szkodliwych elementów gleby należy ziemię poddać parowaniu przez około dwie godziny w temperaturze około stu osiemdziesięciu stopni Celsjusza.

Po przygotowaniu gleby można ją załadować do pojemników, skrzynek, kuwet lub doniczek i można rozpocząć siew. Dobrze przygotowana skrzynka do wysiewów ma na dnie warstwę drenażową z piasku, potem warstwę przygotowanej ziemi. Do tak przygotowanej skrzynki nasiona można siać siewem rzutowym czyli luźno rzucamy ziarna. Jeśli nasiona są duże to wtedy można siać punktowo dzięki czemu unika się pikowania. Po wysianiu nasiona uciska się deseczką.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.