Sklepy narciarskie w Poznaniu

Z roku na rok coraz więcej osób podejmuje wyzwanie starając się sprostać oczekiwaniom białego szaleństwa i decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody ze sportami zimowymi. Jako, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, że do aktywnego urlopu warto zacząć się przygotowywać już na kilka miesięcy wcześniej, dobrze wiedzieć jakiego sprzętu szukać i jak się ubrać.

Ze względu na to, że zima na ośnieżonym stoku może być bezlitosna dla naszych organizmów, warto przeznaczyć większą część budżetu na zakup odpowiedniej kurtki, spodni oraz akcesoriów skutecznie chroniących nas przed chłodem i wilgocią. Wiadomo oczywiście, że same narty, kijki czy deski snowboardowe mają swoją cenę – nierzadko wysoką – dlatego osobom, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tego typu sportami i nie mają pewności czy będą się w takiej formie dobrze czuć, zaleca się wypożyczanie odpowiedniej jakości akcesoriów, na wypadek, gdyby nie mieli ochoty realizować się jako zapaleni narciarze. Jest jednak jeden element, z którego nie warto rezygnować i do którego powinno się podchodzić profesjonalnie, nawet wtedy, kiedy na stoku pojawiamy się po raz pierwszy – odpowiednia odzież.

Wiele początkujących osób uważa, że skoro nie uprawiają narciarstwa czy snowboardu wyczynowo, bez trudu mogą zadowolić się zwykłą puchową kurtką oraz bawełnianymi podkoszulkami, które zwykle ubierają podczas silnych mrozów. Jest to poważny błąd przede wszystkim dlatego, że warunki panujące na stoku różnią się w sposób skrajny od atmosfery na ulicach miast. Ze względu na to, że górach różnice temperatur potrafią być skrajne, podobnie zresztą jak sama pogodna, trzeba wiedzieć, że od jakości naszej odzieży zależeć będzie stan naszego zdrowia. Śnieg, mróz, deszcz i częsta konieczność lądowania w zaspach (zwłaszcza w przypadku początkujących narciarzy) sprawiają, że nasz organizm gwałtownie się wychładza, ubrania zaczyna przemakać, a proste t-shirty nie stanowią żadnej warstwy izolacyjnej.

Właśnie dlatego warto odwiedzić miejsce, takie jak posiadający swój sklep narciarski Poznań czy Kraków, gdzie wykwalifikowani sprzedawcy bez trudu dobiorą nam bieliznę termoaktywną, kurtkę, spodnie i rękawice, wykonane z najwyższej jakości materiałów, które nie będą przemakać i zapewnią naszemu ciału ciepło i suchość. Zdarzały się już osoby, które uparcie wychodziły na narty w dżinsach lub dresach i pogoda szybko weryfikowała ich zapędy, warto więc nie iść w ich ślady i wybrać odzież dopasowaną do warunków zimowych.

Absolutną podstawą jest bielizna, przede wszystkim dlatego, że wielu początkujących narciarzy rezygnuje z niej zaraz po zakupie dobrej kurtki. Stwierdzenie, że solidna powłoka zewnętrzna uprawnia nas do rezygnowania z wewnętrznej izolacji jest błędne, dlatego zamiast elastycznych rajstop i klasycznej podkoszulki zdecydujmy się na bieliznę z materiałów poliestrowych, które doskonale odprowadzają wilgoć na zewnątrz, przekazując ją do kolejnej warstwy ubrania i sprawiając, że nie tracimy cennego ciepła. Jak ważny jest komfort wiedzą doskonale ci, którzy stanęli przed koniecznością wielokrotnego podnoszenia się z ziemi po kolejnym upadku. Bielizna termoaktywna, w przeciwieństwie do popularnej bawełny, nie wchłania wilgoci, przez co zwiększa wydajność organizmu oraz naszych możliwości jako początkujących sportowców.

Na warstwę podstawową powinniśmy nałożyć ciepły polar, który szybko odprowadzi wilgoć z pierwszej warstwy, pozwoli skórze na oddychanie i będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Ostatnią warstwą powinna być oczywiście kurtka, która absolutnie nie powinna pochodzić z naszej „miejskiej kolekcji”, przede wszystkim dlatego, że puchowe płaszcze gromadzą w swoim wnętrzu sporo wody i potrzebują kilku godzin, żeby całkowicie wyschnąć. Mało kto będzie się cieszyć zimowym szaleństwem, poruszając się na nartach z balastem mokrej kurtki, szybko zamarzającej na minusowej temperaturze.

Jakie więc powinny być wierzchnie okrycia? Przede wszystkim posiadać odpowiednią membranę i tworzywa termoaktywne, które posiadają właściwości wiatrochronne i wodoodporne, cechują się wysoką odpornością na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i posiadają ściągacze chroniące przed śniegiem. Odwiedzając posiadający swój sklep narciarski Poznań, bez trudu znajdzie się odpowiedni dla siebie model, zwłaszcza, że od kilku sezonów producenci konsekwentnie nas rozpieszczają.

Problemem były zwykle zakupy odzieży dla kobiet, które oprócz cech oczywistych takich, jak funkcjonalność, ceniły sobie przede wszystkim atrakcyjny wygląd, dlatego też twórcy odzieży termoaktywnej zadbali o to, żeby każdy miał możliwość podkreślenia na stoku swojej własnej osobowości i wyróżnienia się z tłumu. Nie należy zapominać dodatkowo o spodniach, które powinny posiadać dokładnie takie funkcje, jak porządna kurtka. Zwykle spodnie narciarskie posiadają wszelkiego rodzaju zapięcia, zamki i klamry, ułatwiające wkładanie butów oraz ściągacze chroniące nogi przed bezpośrednim kontaktem ze śniegiem. Zawsze przydadzą się też grube i wodoodporne rękawice, które bez trudu dobierze się pod czujnym okiem osób zatrudnionych w sklepach specjalizujących się w tego typu usługach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.