Sprawdź jak zadbać o płyty

Dzisiaj dostępnych jest wiele rozwiązań, dzięki którym można wygodnie i bezpiecznie przechowywać pliki. Dyski, komputery, telefony, chmury to tylko niektóre z możliwości, które chętnie wykorzystujemy. Mimo wszystko wiele osób nie wyobraża sobie, aby w ich domu miało zabraknąć płyt cd. Jeśli Ty także jesteś ich fanem, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Poniżej znajdziesz kilka skutecznych i prostych porad, dzięki którym zadbasz o swoje płyty cd w należyty sposób.

Czyszczenie płyt cd

Odpowiednie czyszczenie to podstawą, o którą należy zadbać. Dzięki oczyszczaniu płyt zadbasz o ich dobry stan na wiele lat. Jak robić to prawidłowo? Oto kilka porad, które warto wykorzystać:

  1. Płyn do czyszczenia powierzchni płyt – jest to najskuteczniejszy, najprostszy i przede wszystkim najbardziej bezpieczny sposób na oczyszczenie płyty cd. Tego rodzaju produkt znajdziesz w stacjonarnych sklepach specjalistycznych, możesz zakupić go również w sklepach internetowych. Pamiętaj, aby płytę czyścić prostymi ruchami, zaczynając od środka i kończąc na obrzeżach.
  2. Specjalne ścierki – je także zakupisz w sklepach stacjonarnych specjalistycznych albo sklepach online. Często są również dołączane do opakowania, w przypadku zakupu sprzętu takiego jak laptop czy telewizor. Jeśli zdecydujesz się na takie ściereczki, nie potrzebujesz nic więcej, aby skutecznie usunąć zabrudzenia z płyty.
  3. Płyn do mycia szyb – jeśli nie masz nic innego pod ręką, możesz go wykorzystać. Pamiętaj jednak, aby wcześniej sprawdzić skład produktu. Płyn do szyb nie powinien zawierać alkoholu, gdyż może on uszkodzić płytę. Pamiętaj również, aby nie stosować produktu bezpośrednio na płytę. Niewielką ilość płynu rozpyl na miękką ściereczkę, a następnie delikatnie wytrzyj płytę.
  4. Woda – to jeden ze skutecznych sposobów na oczyszczenie płyty. Należy użyć letniej bieżącej wody, a po oczyszczaniu dokładnie osuszyć płytę za pomocą miękkiej ściereczki.

Poza regularnym oczyszczaniem płyt, należy zadbać również o odpowiednie przechowywanie kolekcji. Kilka słów na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach.

Przechowywanie płyt cd

Najczęściej wykorzystywanym sposobem na przechowywanie, są tradycyjne plastikowe pudełka na płyty. Tego rodzaju opakowania doskonale chronią zawartość przed kurzem, zanieczyszczeniem i zarysowaniem. Można skorzystać także z opakowań papierowych, które także skutecznie chronią zawartość, ale niszczą się dosyć szybko. Kolejnym popularnym sposobem są opakowania, które zawierają w sobie kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt foliowych zakładek na płyty. Jest to rozwiązanie wygodne, ale łatwo w tym przypadku o uszkodzenie zawartości. Najlepszym rozwiązaniem będą więc plastikowe pudełka, wspomniane na początku akapitu.
Gdzie przechowywać płyty? Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są szuflady, które doskonale ochronią płyty przed zniszczeniem. Można także za inwestować w organizery, które ułatwią utrzymanie porządku. Jeśli jednak lubisz widok płyt w mieszkaniu, warto postawić na stojaki lub półki na wspornikach, dzięki którym Twój zbiór będzie odpowiednio wyeksponowany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *