Sprawdź swoje auto przed daleką podróżą

Urlop, długa podróż z dziećmi, a może wyjazd na święta? Jeśli czeka Cię długa podróż samochodem, warto upewnić się, że jest on w dobrym stanie. O czym warto pamiętać? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury.

Stan samochodu – sprawdź auto przed wyjazdem

Przed wielką podróżą, warto sprawdzić, czy samochód jest gotowy na pokonanie dłuższej trasy. Bardzo ważne jest to, aby opony były w dobrym stanie. Również kable, sprawność hamulców, akumulatora to ważne kwestie, które warto sprawdzić. Można zrobić to samodzielnie, chociaż bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy może być to trudne zadanie. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje auto jest gotowe do długiej podróży, wybierz się do sprawdzonego zakładu. Zaufany mechanik sprawdzi wszystko to, co powinno być zweryfikowane przed długą podróżą. Pamiętaj, aby korzystać jedynie z zaufanych firm. Dzięki temu możesz zyskać pewność, że usługa zostanie wykonana w prawidłowy sposób.
Poza stanem samochodu, dobrze jest zadbać także o płyny. Warto wspomnieć tutaj o płynie do wycieraczek, oleju silnikowym oraz płynie hamulcowym. Jeśli poziom tych płynów będzie zbyt niski, bezpieczna i komfortowa jazda okaże się niemożliwa.

Wyposażenie samochodu

Przed wyjazdem warto sprawdzić, czy w samochodzie jest wszystko to, co może przydać się podczas długiej podróży. Niezależnie od tego, czy jest to wymagane przez przepisy, warto zabrać ze sobą dobrze wyposażoną apteczkę, gaśnicę, koło zapasowe i to co potrzebne do jego wymiany. Warto także sprawdzić, czy koło zapasowe jest w dobrej formie oraz upewnić się, że posiada się wiedzę na temat jego prawidłowej wymiany.
W dłuższą podróż warto zabrać ze sobą również dokumenty osobiste i dokumenty pojazdu, ładowarkę samochodową, wideorejestrator, napoje i przekąski.

Czystość – dla komfortu i bezpieczeństwa

Najważniejsze podczas podróży jest oczywiście bezpieczeństwo, istotny jest również komfort. Aby zadbać o te dwie kwestie, należy pamiętać o czystości. Szyby w samochodzie warto dokładnie oczyścić zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ważne są również lusterka, o których należy pamiętać. Aby jazda była bardziej komfortowa, warto odkurzyć siedzenia i wytrzeć kurz oraz inne zanieczyszczenia z deski rozdzielczej. Na komfort zdecydowanie wpłynie także poziom czystości wycieraczek. Jeśli o nich mowa, warto sprawdzić także, czy wycieraczki odpowiadające za oczyszczanie szyb są sprawne. Dzięki zadbaniu o te kwestie, zapewnisz sobie większy poziom bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy.

Ustawienia – sprawdź je przed wyjazdem

Odpowiednie ustawienie fotela to jedna z podstaw, o którą należy zadbać przed wyjazdem. Sprawdź więc, czy fotel jest ustawiony w sposób, który umożliwia bezpieczne i komfortowe prowadzenie pojazdu. Istotne są także ustawienia wyświetlaczy. Jeśli zamierzasz podróżować po zmroku, ustaw je w taki sposób, aby jak najmniej męczyły wzrok. Jeśli Twój samochód posiada nocny tryb wyświetlania, warto go wykorzystać. Dzięki temu podróż będzie bardziej bezpieczna oraz komfortowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *