Typy opakowań kartonowych

Pudła kartonowe to jeden z najpopularniejszych rodzajów opakowań szeroko wykorzystywanych w różnych branżach, przede wszystkim w przemyśle spożywczym, transporcie, przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, elektronicznym czy branży e-commerce. Rynek oferuje kilka rodzajów opakowań kartonowych. Dowiedz się, jakie typy opakowań można wyróżnić i z których korzysta się najczęściej!

Opakowania kartonowe klapowe

Jest to najbardziej popularny rodzaj pudeł kartonowych. Można je łatwo złożyć i zamknąć za pomocą zszywek lub taśmy klejącej. Znajdują one zastosowanie praktycznie w każdej branży. Dużą popularnością cieszą się szczególnie wśród firm kurierskich i prowadzących sklepy internetowe. Omawiane pudełka kartonowe mogą mieć klapy wyłącznie u góry lub zarówno u dołu, jak i u góry. Ich zaletą jest fakt, że można używać ich wielokrotnie, tzn. składać i rozkładać według indywidualnych potrzeb. Są to produkty o szerokim wachlarzu zastosowań.

Opakowania kartonowe jednoczęściowe i dwuczęściowe

Pudełka kartonowe jednoczęściowe składają się z jednego elementu. Najczęściej są klejone lub zszywane. Z uwagi na prostą konstrukcję, bardzo szybko i łatwo można je złożyć. Do ich zabezpieczenia nie potrzeba używać taśmy czy zszywek, jak w przypadku dwuczęściowych pudeł kartonowych, które wyróżniają się oryginalną konstrukcją, składającą się z wieka i spodu. Przykładem może być pudełko kartonowe na obuwie i odzież.

Jak dowiadujemy się w rozmowie z producentem opakowań z Zielonej Góry, który oferuje opakowania kartonowe zarówno o prostej, jak i bardziej skomplikowanej konstrukcji:

Opakowania kartonowe z tektury falistej wykorzystywane są najczęściej do przechowywania i transport -u towarów. Dostępne są także modele opakowań kartonowych z wyciętymi uchwytami lub okienkiem ułatwiającym podejrzenie zawartości.

Opakowania kartonowe składane

Opakowania te wyróżniają się charakterystycznym spodem, który składa się, tworząc dwie, trzy lub cztery ścianki boczne. A to wszystko bez używania kleju czy taśmy. Znajdują one zastosowanie głównie w gastronomii. Używane są do pakowania pizzy, warzyw, owoców, ciast, tortów czy pączków. Istnieje możliwość brandingu opakowania z kartonu, który służy do promocji i budowania wizerunku firmy. Logo na opakowaniach bardzo często umieszczają pizzerie i cukiernie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *