Zalety ciągników marki Lamborghini

Lamborghini to marka, która jest doskonale znana nie tylko miłośnikom motoryzacji – w końcu to jeden z najsłynniejszych producentów sportowych samochodów. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że w ofercie Lamborghini znajdują się również zgoła inne pojazdy – czyli ciągniki rolnicze. Jakie są zalety tych maszyn i czy warto zdecydować się na zakup jednej z nich. W poniższym artykule odpowiadamy na te pytania.

 

Lamborghini w branży rolniczej

Choć Lamborghini dziś kojarzony jest przede wszystkim z branżą motoryzacyjną oraz kultowymi już modelami samochodów sportowych takich jak Countach, Diablo czy Murcielago, to nie zawsze tak było. Od samego początku firma święciła sukcesy właśnie jako producent wysokiej jakości ciągników rolniczych. Często powtarzana, ale niepotwierdzona historia głosi, że marka przestawiła się na produkcję samochodów sportowych w wyniku osobistej urazy, jaką jej założyciel, Ferrucio Lamborghini, żywił wobec Enzo Ferrariego, znanego już wtedy kierowcy wyścigowego i producenta samochodów sportowych. Lamborghini, kupiwszy samochód Ferrari, zgłosić producentowi pewne uwagi co do jego wadliwej konstrukcji, na co otrzymał odpowiedź, że jako „zwykły traktorzysta” nie powinien wypowiadać się na temat produkcji samochodów wyścigowych. Urażony Lamborghini postanowił udowodnić swoje racje – w zaledwie rok skonstruował pierwszy swój samochód, którym był model 350 GTV. Rywalizacja między markami trwa na tym polu do dziś. Jednocześnie Lamborghini nie porzuciło całkowicie branży rolniczej – ciągniki Lamborghini Nitro można znaleźć między innymi w ofercie firmy Agromarket Jaryszki.

Jakie są zalety ciągników Lamborghini?

Ciągniki Lamborghini Nitro łączą w sobie wszystkie cechy, które powinien mieć nowoczesny ciągnik rolniczy.

  • potężny silnik – jednostką napędową jest czterocylindrowy Deutz Tier 4i, których producentem jest inna uznana na świecie marka ciągników, Deutz Fahr. Tier 4i o pojemności 3,6, wyposażony w układ Commor Rail oraz turbosprężarkę zapewnia świetnie osiągi przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów eksploatacyjnych,
  • różnorodność wariantów – Lamborghini Nitro dostępne są z różnymi rodzajami przekładni oraz układy hudraulicznego. Dzięki temu możliwe jest wybranie rozwiązania najlepiej odpowiadającego potrzebom danego gospodarstwa
  • wysoki komfort prowadzenia – wszystko dzięki bardzo przestronnej kabinie z amortyzacją, klimatyzacją oraz dużymi przeszkleniami, zapewniającymi doskonałą widoczność.

Do tego dochodzi unikatowy design – Lamborghini Nitro wyróżnia się na tle innych ciągników piękną linią nadwozia, wyraźnie inspirowaną sportowymi modelami marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *