Mierzenie firan i zasłon

Odpowiednie zasłony i firany mogą dopełnić wygląd całego domu. Ten przewodnik wyjaśnia, jak wymierzyć firany i zasłony do okien w Twoim domu. Czytaj dalej, aby uzyskać pomoc w wyborze lokalizacji sprzętu, zmierzeniu szerokości, zmierzeniu długości i znalezieniu idealnego karnisza.

Zdecyduj, gdzie zawiesić

Najpierw wybierz miejsce, w którym chcesz zawiesić swoją firanę. Długość firany będzie zależeć od tego, gdzie chcesz umieścić karnisz.

W przypadku montażu na zewnątrz niestandardowe zasłony wiszą nad i wokół okien. Aby uzyskać stylowy wygląd, który eksponuje większą część okna, gdy zasłony są otwarte i sprawia, że ​​okno wydaje się większe, gdy zasłony są zamknięte, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

Jeśli masz miejsce, umieść karnisz 20 cm nad oknem.

Niech karnisz rozciąga się 30 cm z każdej strony okna, łącznie 60 cm. Aby uzyskać mocowanie wewnętrzne, zasłony są zawieszone w otworze okiennym. W przypadku montażu wewnętrznego, okucia należy trzymać jak najbliżej ramy okiennej. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami:

  • Sprawdź swoje wymiary, aby upewnić się, że zasłony mieszczą się w otworze okiennym, ponieważ nie będą mogły wystawać poza okno.
  • Ponieważ tkanina zaczyna się na szczycie karnisza, zacznij pomiar od góry karnisza i zapoznaj się z instrukcjami karnisza, aby uzyskać dokładne, pełnej długości draperie.
  • Gdy już wiesz, gdzie chcesz umieścić sprzęt do draperii, konieczne jest ustalenie wysokości karnisza do podłogi:

Zaznacz miejsce, w którym chciałbyś zawiesić karnisz.

Zmierz do najniższego miejsca, w którym chcesz zawiesić tkaninę (podłoga lub dół okna). Ta liczba to Twoja wysokość od karnisza do podłogi.

Aby zamówić zasłony, będziesz potrzebować pomiarów wysokości od karnisza do podłogi, ale nadal musisz poczekać na ich dostarczenie przed zawieszeniem sprzętu.

Wybierz typ kurtyny

Zanim nauczysz się mierzyć szerokość zasłony, zdecyduj, jaki rodzaj draperii chcesz mieć na swoich oknach. Panele dekoracyjne można zawiesić z boku okna. Lub wybierz zasłony, które całkowicie zasłaniają okno po zamknięciu. To, jaki styl preferujesz, określi, ile draperii potrzebujesz.

Wskazówka: tkanina, którą wybierzesz na draperie na zamówienie, będzie miała odpowiednią gęstość. Po prostu zamów dokładną szerokość, którą chcesz zasłonić zasłonami.

Zmierz szerokość

W przypadku zasłon i draperii należy zmierzyć szerokość panelu. Jeśli chcesz, aby zasłony zasunęły się i zakryły całe okno:

  • Zmierz szerokość okna.
  • Dodaj 30 cm z każdej strony, łącznie 60 cm.
  • Weź całkowitą liczbę (szerokość plus liczbę dodaną do każdej strony) i podziel tę liczbę przez liczbę paneli draperii, które chcesz umieścić w oknie.
  • Upewnij się, że liczba zamówionych niestandardowych draperii może pokryć cały obszar, który chcesz pokryć (całkowita szerokość podzielona przez panele).

Wskazówka: Pomiar szerokości osłon okiennych paneli bocznych jest nieco inny. Panele boczne są dekoracyjne i nie są przeznaczone do zamykania. Mogą sprawić, że okno będzie wyglądało szerzej lub po prostu je obramować. Wybierz szerokość, którą panel ma pokryć po obu stronach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *